Objektu saraksts vēl tiek papildināts, tāpēc aicinām sekot līdzi jaunumiem!

Daugavpils skrošu rūpnīca

17. un 18. septembrī

Plkst. 10:00 – 12:30

· Atvērta Daugavpils skrošu rūpnīcas vēsturiskā daļa un skrošu liešanas tornis, ekspozīcija par rūpnīcas vēsturi un skrošu liešanas torņiem pasaulē

· Industriālā mantojuma tematikas galda spēles

· Šaušanas mērķu dizaina darbnīca un iespēja tos izmēģināt šautuvē

Varšavas iela 28, Daugavpils

EKMD 2022 Šultes

Pasākums "Mužības Pietura".

Svētdien, 18.septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00

Visa pasākuma laikā, Anitras Poplavskas pavadībā varēs ielūkoties senajās ēkās. Ekskursijas lozungs: Ilgtspējīga, videi un cilvēkam draudzīga būvniecība. Sarunas par videi draudzīgu materiālu izmantošanu būvniecībā un energoefektivitātes paaugstināšanā, pagātnē tik pašsaprotamo bezatkritumu dzīvesveidu,  sadzīves priekšmetus gatavojot tikai no dabiskiem materiāliem, līdz dzīves cikla beigās gan lietas, gan to īpašnieki nonāca atpakaļ dabā, radot augsni jaunai dzīvībai.

Visas dienas garumā tiks demonstrēta video projekcija/instalācija ar 2012. gadā šajā vietā filmētu videoklipu Mareka Sarnovska dziesmai „Par taureņiem” ar Jāņa Rokpeļņa dzeju. Klipa un instalācijas autors Raimonds Vindulis.

Viesiem būs iespēja ‘iemūžināties’ vēsturiskās fotogrāfijās kopā ar bijušajiem zemnieku sētas iedzīvotājiem foto pieturās „Anna” un „Radu saiets”.

 

"Ozolkalni", Šultes, Sutru pagasts, Līvānu novads

Daugavpils cietoksnis

Pasākuma tēma: “Daugavpils cietokšņa kazemātu un sikspārņu simbioze”.


17. septembrī

No plkst.12.00 līdz plkst. 17.00 apmeklētājiem tiks atvērts cietokšņa 8.bastiona šaujampulvera pagrabs. Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, sadarbībā ar Daugavpils Sikspārņu centra pētniekiem, pasākuma apmeklētājiem piedāvās īpaši sagatavotu informatīvo telpu.

Tiks organizētas bezmaksas, 1 h garas ekskursijas latviešu un krievu valodā pa cietokšņa teritoriju. Ekskursiju tematika būs saistīta ar cietokšņa vēstures, cietokšņa ēku energoefektivitātes un sikspārņu tēmu.

Ekskursijas latviešu valodā tiks organizētas plkst. 12.00 un plkst. 14.00

Ekskursijas krievu valodā tiks organizētas plkst. 13.00 un plkst. 15.00

EKMD 2022 Indricas baznīca

16. septembrī 

plkst.12.00 garīgās mūzikas koncerts Indricas katoļu baznīcā.

plkst.12.30 filma par B.Sloskānu un kafijas pauze visiem.

 

"Indrica", Lielindrica, Kalniešu pagasts, Krāslavas novads

EKMD 2022 Obelisk farm

Kaņepju siltumizolācijas veidošanas darbnīca

17. septembrī plkst 15.00.

Darbnīcā dalībnieki varēs izveidot savu kaņepju betona bloku un apskatīt ar kaņepju betonu nosiltināto ēku un uzzināt vairāk par šo procesu.

 

Gulbji, Obeliškas, Dekšāres pagasts, Rēzeknes novads

Jersikas luterāņu baznīca

17. un 18. septembrī

Jersikā, Kristus Apskaidrošanās baznīcā notiks ekskursijas.

 

Līvānu novads, Jersikas pagasts, Jersika

EKMD Kolnasāta

“Dzīvās” uguns izmantošana ikdienā

17. septembrī 

Muzejs atvērts no plkst. 10.00

Plkst. 12.00 -13.00 paredzēti “dzīvās” uguns izmantošanas paraugdemonstrējumi

Laikā, kad pasauli ir piemeklējusi enerģētiskā krīze, mums ir jāsāk domāt par to, ko atstāsim nākamajām paaudzēm. Dabas resursi un zinātniskie sasniegumi, ko mēs izmantojam šodien ir labi un efektīvi, bet mūsu pienākums ir domāt arī par nākotni un būt atbildīgiem par to. Laika gaitā tā ir sanācis, ka cilvēks ir kļuvis par dažādu ērtību patērētāju un daudz mazāku vērību pievērš tam, kas ir veselīgs un vairāk pielāgots cilvēkam. Mūsdienu cilvēkam ir pēdējais laiks sākt reanimēt senču gudrības, vērtības un iespēju robežās tās izmantot savā ikdienā.

Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros F. Trasuna muzejs “Kolnasāta” vēlas savus apmeklētājus iepazīstināt ar vienu no veidiem, kas skar tēmu “Energoefektivitāte. Atbildība par nākotni” – tā ir uguns un tās izmantošanas iespējas. Pasākuma laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar “dzīvās” uguns izmantošanas iespējām – gan siltuma nodrošināšana telpās, gan ēdienu pagatavošanas iespējas. Apmeklētājiem būs iespēja pašiem uzcept kādu kartupeļu pankūku, izmantojot “dzīvās” uguns piedāvāto siltumu.

Muzejā būs iespēja apskatīt ekspozīcijas memoriālajā mājā “F. Trasuna dzīve un darbība” un klētī ”Pasaule mazā zemniekdēla acīm”, izstādes: “Latgales podnieku darbi”, “Papīrs, audums un diegs…” iepazīt Latgales zemnieku sētu un izgaršot muzeja ābeļdārza plašo ābolu klāstu.

Bezmaksas pasākums, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Papildus informācija par pasākumu būs pieejama https://www.facebook.com/Trasuns/ , vai zvanot 26248270.

Kalna iela 3, Sakstagals, Sakstagala pagasts, Rēzeknes novads

EKMD Anderoles muiža

16. septembrī

Plkst. 12.00 - 18.00

1980. gadu uzņemta amatieru kinohronika “ Ko mēs atstāsim nākotnei”, īsfilmu rādīs izmantojot tā laika kino iekārtas un skaņas aparatūru.

Pasākumu dienā ekskursijas grupām sākot no 4 cilvēkiem. Ekskursijas maksa 7 eur/per.

Apmeklētāju ērtībām, lai saskaņotu seansu laiku lūgums zvanīt; t. 29421413

Arendole, Rožkalnu pagasts, Preiļu novads