Jaunumi
Kultūras priekšmeti ar uzrakstu sargāsim kopā!

25. aprīlī pulksten 13.00 notiks tiešsaistes diskusija par kultūras priekšmetu nozīmi, to apdraudējumu un nepieciešamo rīcību ar kultūras priekšmetiem saistītu nelikumīgu darbību mazināšanai.

Diskusijā jomas profesionāļi – Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs Jānis Asaris, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš, kā arī mākslas tirgus un tiesībsargājošo instanču pārstāvji – skaidros dažādus ar kultūras priekšmetu apriti saistītus jautājumus: kas ir uzskatāms par kultūras priekšmetu vai aizsargājamu senlietu, kā rīkoties, tādu atrodot, un kādi ir noteikumi kultūras priekšmetu izvešanai vai ievešanai valstī.

Diskusijā tiks aplūkotas arī mākslas tirgus aktualitātes, kā arī Krimināllikuma grozījumi un to ietekme uz kultūras priekšmetu aizsardzību. Savukārt vēstures entuziasts un pēdējos gados lielākā monētu depozīta atradējs Augusts Gerdts dalīsies ar savu pieredzes stāstu.

Sarunu moderēs NKMP Kultūras priekšmetu aprites daļas eksperts Mārcis Kalniņš. Diskusija būs skatāma Pārvaldes profilā Facebook un YouTube kanālā. Diskusija būs pieejama arī pēc tiešraides Pārvaldes YouTube kanālā latviešu un krievu valodā. 

Diskusija aizsāk informatīvo kampaņu par kultūras priekšmetu nelikumīgas aprites mazināšanu. Kampaņa norisināsies visā informatīvajā telpā – masu medijos, sociālajos medijos un pilsētvidē, ieskaitot starptautisko lidostu "Rīga", Rīgas Pasažieru staciju un Rīgas Starptautisko autoostu.