Barona fon Klopmana deponējums eksponēts
Foto: Eduards Kapša

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) pauž gandarījumu par veiksmīgo sadarbību ar Jelgavas novada pašvaldību un Rundāles pili un mākslas ekspertiem Imantu Lancmani un Ojāru Spārīti saistībā ar barona Georga Pētera fon Klopmana deponējuma iegūšanu ekspozīcijas izveidei Lielvircavas muižā.

Vēsturiski vācbaltiešu muižnieku vidē ietekmīgā Klopmanu dzimta bija Lielvircavas muižas īpašnieki no 1500. – 1821. gadam. Pateicoties dzimtas pēctecim baronam Pēterim fon Klopmanam, no Vācijas uz Zemgali atceļojis un atbildīgo iestāžu aprūpē nodots iespaidīgs apjoms 19.gs. vēsturisko vērtību. Izcilajā kolekcijā ietilpst gan sadzīves iekārtas un mēbeles bīdermeiera un ampīra stilā, gan arī portreti, zobeni, tekstilijas un citi vēsturiski priekšmeti. Šāda veida sadarbība, uzticot Latvijas valstij dzimtas mantojumu, ir unikāla ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā un NKMP, uzraugot un sekmējot nodošanas procesu, izdevies nodrošināt milzu vērtības Latvijas kultūras mantojuma un kultūrizglītības bagātināšanai.

Jaunā ekspozīcijas atklāšana, nule kā restaurētajās Lielvircavas muižas Kungu nama telpās, notiks 9. jūlijā. Interesentiem Lielvircavas muiža atvērta no 2022.g. 12. jūlija. Sīkāka informācija par darba laiku meklējama Jelgavas novada mājaslapā.

 

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde