Sv. Donāta svētki Krāslavā
Foto: Juris Dambis

Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu baznīcā no 30. jūnija līdz 3. jūlijam notiks Sv. Donāta svētki. Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi ar baznīcu saista ilggadēja sadarbība, jo divdesmit gadu laikā dievnams piedzīvojis unikālus, augstā kvalitātē veiktus restaurācijas darbus. To veikšanā vislielāko interesi izrādījusi katoļu baznīca Sv. Ludvika Romas katoļu draudzes prāvesta Eduarda Voroņecka personā, piesaistot palīdzību no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes, Valsts kultūrkapitāla fonda un Polijas valdības. Visā restaurācijas darbu procesā valdīja izpratne par vērtībām, vēlēšanās pēc iespējas vairāk atklāt un dziļāk saprast – atbildīgi un augstā profesionālā līmenī izcelt vērtības un panākt to saglabāšanu.

Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu baznīcas mūra ēka pastāv kopš 18.gs. un gadu gaitā dievnams, papildinoties mākslas darbu kolekcijai, ieguvis izcilu iekštelpu apdari, kas piedzīvojusi gan uzlabojumus, gan zaudējumus. Restaurācijas darbos pētniekiem izdevies atjaunot vairākus augstas vērtības mākslas darbus, kā piemēram, oriģinālo 18.gs. altāra fresku (F. Kastaldi), kuru vairāk nekā simts gadu skatam slēpa cits darbs – poļu meistara J. Mateiko glezna “Sv. Ludviks dodas krusta karā”.

Krāslavas dievnams ne vien iemantojis pārlaicīgu starptautiska līmeņa kultūras vērtību kolekciju, bet arī kalpo kā izcils piemērs kultūras mantojuma saglabāšanas filozofijas stiprināšanai Eiropā. Baznīcas apmeklētājiem atjaunotie mākslas darbi sniegs estētisku baudu un palīdzēs atgūt sirdsmieru un harmoniju.

 

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde