Jaunumi
Biroju ēka Elizabetes ielā 2

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde aicina sabiedrību neļauties tendenciozai informācijai, kuras mērķis šobrīd ir diskreditēt iestādes profesionālo darbību. Faktu, ka ēka Elizabetes ielā 2 nav iekļauta valsts aizsargātu pieminekļu sarakstā, ir noteikuši tikai profesionāli kritēriji. 

Saistībā ar ēku Elizabetes ielā 2 iestādes uzdevums bija izvērtēt tās atbilstību vai neatbilstību valsts aizsargāta pieminekļa statusam, nevis lemt tās turpmāko likteni. Iestādes lēmumu pieņem profesionāļi, cilvēki ir ilggadēju pieredzi un izstrādātiem kritērijiem, rūpīgu pieeju darbam un atbildības sajūtu.

Taču publiskajā telpā agresīvi izskan tikai divu cilvēku subjektīvais viedoklis, kas tiek nepelnīti glorificēts un liek šaubīties par objektīvu mediju darbu. Informācija tiek pasniegta tendenciozi, jautājums netiek skatīts kompleksi. Publiski tiek pausts apgalvojums, ka iestāde izpilda kādus augstāk stāvošas iestādes vai personas norādījumus, kas neatbilst patiesībai. Vienīgais agresīvais spiediens un lēmuma ietekmēšana nāk no pašu iesniedzēju puses un interesēm, ko viņi pārstāv.

Aicinām sabiedrību ieklausīties pieminekļu aizsardzības profesionāļos un domāt kritiski, nevis ļauties demagoģijai. Piedāvājam ieskatu lēmuma pieņēmēju argumentācijā un iepazīties ar ēkas nozīmi  pieminekļu aizsardzības kontekstā.

Viedokļus pauž:

  • Jānis Krastiņš – Dr.Arch., profesors, akadēmiķis, arhitektūras teorētiķis, NKMP eksperts, NKMP zinātniskās padomes priekšsēdētājs
  • Anna Ancāne – Dr.Art., NKMP Arhitektūras un mākslas nodaļas vadītāja 
  • Jānis Zilgalvis – Dr.Arch., NKMP Arhitektūras un mākslas nodaļas eksperts
  • Sandra Zirne – Arheoloģe, Mg.Hist, NKMP vēstures un arheoloģijas daļas vadītāja
  • Jānis Asaris – Arheologs, Mg.Hist. NKMP Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs
  • Inguna Jekale – Arhitekte eksperte pilsētplānošanā, NKMP Arhitektūras un mākslas nodaļas speciāliste
  • Juris Dambis – Dr.Arch., NKMP vadītājs
     

Video materiālu sagatavoja:

Elvita Ruka, Mg.Art., NKMP sabiedrisko attiecību speciāliste

Edgars Šulcs, NKMP IT speciālists